Kilka słów o autorce projektu

MOLIKOWE GADU GADU Z PISARZAMI

Małgorzata Janina Berwid

Małgorzata Janina Berwid o sobie

Jestem pedagogiem, scenarzystą i dziennikarką , autorką i współautorką programów telewizyjnych dla dzieci: „Ciuchcia”, „Budzik”, „Moliki książkowe” .
Obecnie w Polskim Radiu RDC mam autorską rodzinną audycję pt. Ciotka Książkula zaprasza… w soboty po godzinie 8.00
Nazywają mnie mamą chrzestną bohaterów telewizyjnych Kulfona, Moniki i kota Budzika, bo wspólnie z kolegą wymyślałam dla nich atrakcyjne tematy i zachowania, animowałam także na wyjazdach lalki, realizowałam felietony wyjazdowe, wymyśliłam gazetkę Ciuchcia i Teatrzyki Kulfona i Moniki.
To wszystko służyło tak naprawdę jednemu, tworzeniu bezpiecznych programów telewizyjnych dla dzieci, programów które mogą bawić, a także czegoś nauczyć.
Rozumiałam to nie tylko jako pedagog, ale także jako mama, mam troje dzieci, i jestem babcią czwórki wnucząt.
Za swoją działalność charytatywną na rzecz dzieci, otrzymałam wiele miłych nagród: najpiękniejsza z nich jest od najmłodszych – to Order Uśmiechu, poza tym statuetkę Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, oraz statuetkę „Pegazika” – nagrody za działalność na rzecz czytelnictwa i książki dla dzieci, w kategorii „Przyjaciel książki dla dzieci”. Jestem członkiem Polskiej Sekcji IBBY.
Spotykając się z dziećmi pracuję jako Ambasadorka „ Akcji Czytam sobie”, i niosę przesłanie Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, z którą od samego początku współpracuję i, w której współtworzyłam wiele projektów i jestem w Radzie Programowej.
Spotykam się z dziećmi w placówkach szkolnych i przedszkolnych oraz bibliotekach, prowadząc warsztaty pt: Jak wychować mola książkowego.
W trakcie warsztatów, podczas zabaw z książką, przekazuję najmłodszym najważniejsze wartości, liczące się w ich młodym życiu, a także dość skutecznie zachęcam do przyjaźni z książką.
W 2019 roku ukazała się moja książka pt.: „Wojenne lalki Marysi” , ilustracje wykonała Anna Jamróz, a wydało wyd.TADAM.
Słowo wstępu napisała prof. Joanna Papuzińska.
Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Pan Marek Michalak dołączył swoją rekomendację.

Scroll Up